• rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna2.jpg
  • czerna1.jpg
Start
sobota, 19 października 2019
WYCIECZKA EDUKACYJNA DO ZIELONEJ GÓRY W RAMACH PROJEKTU UNIJNEGO "KOMPETENCJE NA MIARĘ XXI WIEKU" Drukuj
poniedziałek, 17 czerwca 2019
W dniu 7 czerwca 2019 r. uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Zielonej Góry w ramach projektu „Kompetencje na miarę XXI wieku. Gmina Żukowice stawia na edukację” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Wartość całego projektu, to kwota ok. 450 000,00 zł, z czego pozyskana kwota to ok. 425 000,00 zł.

Uczestnicy odwiedzili Centrum Nauki Keplera oraz Centrum Przyrodnicze. Obejrzeli pokaz pt. „Mała gwiazdka”, podczas którego mieli okazję obserwacji gwieździstego nieba oraz zachodzących na nim zjawisk.

W Centrum Przyrodniczym uczniowie zgłębiali wybrane zagadnienia i zjawiska z dziedziny fizyki, chemii, geografii oraz biologii. Uczestniczyli również w wykładzie na temat szkodliwości smogu dla naszego organizmu i środowiska. Przyłączyli się do akcji  „Zielona wstążka dla planety” z okazji Światowego Dnia Środowiska. Mieli także okazję obejrzenia wystawy przygotowanej przez Okręgową Komisję Kultury i Tradycji Łowieckiej.

Na stanowiskach interaktywnych dowiedzieli się m. in. jak działa ludzkie oko, czy „armata” powietrzna, a także jak wyglądają różne tkanki pod mikroskopem, sprawdzali siłę skoku, mierzyli swój puls i przewodność elektryczną. Dzięki temu iż uczniowie samodzielnie wykonywali różnorodne eksperymenty, uruchamiali urządzenia na poszczególnych stanowiskach wzbogacili swoją wiedzę w sposób aktywny i inspirujący.

Galeria zdjęć


alt
 
Top! Do góry